Dokonalý přehled o čerpací stanici. Kdykoli a odkudkoli. Detekce přítomnosti kapaliny i zvýšené koncentrace par. Na dálku řízené procesy i technologie, jako je například ovládání informačních panelů a elektrických okruhů. Všechny informace z kamerového systému, elektronického zabezpečovacího systému i elektronického požárního systému na jednom místě. A to díky inovovanému indikačnímu a monitorovacímu systému s centrální jednotkou třetí generace z dílny české firmy Monti Systems s názvem MONTI Controller.

Jedná se o jediné komplexní zařízení svého druhu na světě, díky kterému mohou mít majitelé a provozovatelé čerpacích stanic absolutní přehled o dění nejen na jednotlivé stanici, ale i v celé sítí stanic. Během loňského koronavirového roku tak Monti Systems dokončili vývoj inovovaného systému třetí generace a zahájili jeho výrobu. Logicky se budete zajímat o cenu. Příjemným překvapením je cena, která je srovnatelná se stávajícími jednoduchými systémy. Přitom efektivita je násobně převyšující.

Schéma indikačního schématu společnosti Monti

Automatizované řízení je budoucnost, která začíná právě teď

Unikátnost systému spočívá v tom, že zahrnuje vedle funkce běžného indikačního systému hlídaní úniku nebezpečných látek a vysoké koncentrace par na čerpací stanici také profesionální řízení celého objektu nebo sítě všech stanic. Jinými slovy se podařilo českým specialistům vyvinout zařízení sloužící jako mozek pro stanice PHM, LNG i CNG. MONTI Controller naplňuje vizi průmyslu 4.0 a uvádí ho do reality. Automatizace prací nebyla nikdy snazší než nyní. Nezanedbatelný aspekt je také zvýšení komplexní bezpečnosti.

Mikropočítač s klasickými i bezdrátovými vstupy a výstupy

„Na námi vyvinutou řídící jednotku můžeme napojit jakékoli typy vstupů, ale také můžeme naopak přes několik typů výstupů ovládat závory, informační panely ale i cokoliv dalšího,“ přibližuje ředitel Monti Systems Josef Vlašín. Konektivita sahá od jednoduchých analogových a digitálních vstupů po chytrá komunikační rozhraní. Od historických RS485 nebo RS232 přes standart USB nebo LAN po bezdrátovou komunikaci Bluetooth nebo WI-FI či dokonce IoT. „Naše jednotka umí například získat signály z totemu nebo stojanu o případné poruše, identifikovat ji a odeslat zprávu,“ popisuje ředitel Monti Systems.

Jejich zařízení je ideální pro bezobslužné stanice, kde nahrazuje informace od personálu. Běžný systém zobrazuje informace zjištěné z čidel vizuálně na displeji zařízení nebo na počítači obsluhy stanice. „My jsme šli ještě dál a přes duální připojení k internetu umíme zobrazovat tyto informace v našem centrálním softwaru, který je pod stálým dohledem dispečinku,“ dodává Josef Vlašín. Provozovatelé čerpacích stanic získají jednotné rozhraní, které vyřeší problémy napojení technologií různých generací a různých dodavatelů. Umožní vzdálené řízení a automatizovaný provoz včetně předpovědí poruch. Jinými slovy šetří čas a hlavně peníze.

Proč používat MONTI Controller?

Jedno zařízení umožňuje běžnou indikaci ale také monitoring a řízení veškerých systémů jako je elektronický zabezpečovací systém (EZS), kamerový systém, elektronický požární systém (EPS), hladinoměry, platební terminál, vysavač i výdejní automat v jednotné síti a navíc na dálku.

Chcete vědět ještě víc? Podívejte se na produktovou stránku M-Controller. Nebo rovnou napište na obchod@monti.cz a můžete i volat na telefon 602 719 237.