Řízení a kontrola čerpacích stanic a technologických objektů

Zařízení M Controller společnosti Monti je krokem k profesionální automatizaci a zvýšení bezpečnosti – funguje doslova jako mozek objektů (stanic PHM, CNG, LNG a dalších).

 

M Controller je jediné komplexní zařízení svého druhu na trhu.

M Controller  – popis

speciální micro PC jednotka firmwareMICRO. NET konektivitaGSM, GPRS, LAN, Wi-Fi, Bluetooth, USB, RS 232, RS 485, analogové a digitální logické I/O možnosti rozšířeníkonektivita na IoT („Internet věcí“)

M Controller – úplné informace

 

M Controller monitoruje, řídí a na dálku ovládá veškerá napojená zařízení a systémy – EZS, EPS, kamerový nebo měřící systém, totem, platební terminál, vysavač, pneupres, výdejní automat.

 

Napojit a řídit lze i samostatná analogová nebo digitální čidla či relé – měřit a řídit vytápění a klimatizaci, ovládat automatické závory či informační panely.  Jednotka je připravena pro napojení na vznikající IoT („Internet věcí“). M Controller je vhodný jak pro řízení čerpacích stanic PHM, CNG nebo LNG, tak pro jakékoli jiné složité technologické celky. Systém M Controller je tak nejvhodnějším způsobem, jak automatizovat procesy.

 

M Controller je inovovanou verzí zařízení Monti Controller, které na trh v roce 2003 uvedla společnost Monti Systems a dnes spolehlivě pracuje na téměř třech stovkách stanic. „Podstatou tehdejších inovací bylo vyvinutí vlastní centrální jednotky, která umožnila propojit všechny technologické systémy a elektronická zařízení stanice. Centrální jednotka posílá data do jedné centrální databáze a také umožňuje tyto systémy a zařízení ovládat na dálku“, říká Ing. Vlašín. M Controller má oproti předchůdci třetinovou velikost. Kromě klasické konektivity GSM, GPRS, RS 323, RS 485 a binárních vstupů získal LAN, WIFI, Bluetooth, USB, což z něj činí plně univerzální zařízení, připravené i pro technologie zítřka, jako je loT („Internet věcí“). Jeho tržní cena je přitom poloviční.

 

Proč zvolit M Controller od Monti Systems?

  • umožňuje zjistit stav objektu a zařízení jakkoli vzdálené, a to kdykoli
  • umožňuje na dálku řídit vybrané procesy
  • hlasově nebo graficky komunikovat s obsluhou či zákazníky
  • dokáže zasáhnout v případě alarmu a zabránit možnému nebezpečí (= vypne elektrické napájení, spustí sirénu, pošle alarm do centra, spustí kamery v případě neoprávněného vniknutí do střeženého prostoru apod.