Indikační systém M – Controller Dokonalý přehled o ČS

Dokonalý přehled o čerpací stanici. Kdykoli a odkudkoli. Detekce přítomnosti kapaliny i zvýšené koncentrace par. Na dálku řízené procesy i technologie, jako je například ovládání informačních panelů a elektrických okruhů. Všechny informace z kamerového systému, elektronického zabezpečovacího systému i elektronického požárního systému na jednom místě. A to díky inovovanému indikačnímu a monitorovacímu systému s centrální jednotkou třetí generace z dílny české firmy Monti Systems s názvem MONTI Controller.

Jedná se o jediné komplexní zařízení svého druhu na světě, díky kterému mohou mít majitelé a provozovatelé čerpacích stanic absolutní přehled o dění nejen na jednotlivé stanici, ale i v celé sítí stanic. Během loňského koronavirového roku tak Monti Systems dokončili vývoj inovovaného systému třetí generace a zahájili jeho výrobu. Logicky se budete zajímat o cenu. Příjemným překvapením je cena, která je srovnatelná se stávajícími jednoduchými systémy. Přitom efektivita je násobně převyšující.

 

Architektura indikačního systému pro čerpací stanice M Controller

Automatizované řízení je budoucnost, která začíná právě teď

Unikátnost systému spočívá v tom, že zahrnuje vedle funkce běžného indikačního systému hlídaní úniku nebezpečných látek a vysoké koncentrace par na čerpací stanici také profesionální řízení celého objektu nebo sítě všech stanic. Jinými slovy se podařilo českým specialistům vyvinout zařízení sloužící jako mozek pro stanice PHM, LNG i CNG. MONTI Controller naplňuje vizi průmyslu 4.0 a uvádí ho do reality. Automatizace prací nebyla nikdy snazší než nyní. Nezanedbatelný aspekt je také zvýšení komplexní bezpečnosti.

Mikropočítač s klasickými i bezdrátovými vstupy a výstupy

„Na námi vyvinutou řídící jednotku můžeme napojit jakékoli typy vstupů, ale také můžeme naopak přes několik typů výstupů ovládat závory, informační panely ale i cokoliv dalšího,“ přibližuje ředitel Monti Systems Josef Vlašín. Konektivita sahá od jednoduchých analogových a digitálních vstupů po chytrá komunikační rozhraní. Od historických RS485 nebo RS232 přes standart USB nebo LAN po bezdrátovou komunikaci Bluetooth nebo WI-FI či dokonce IoT. „Naše jednotka umí například získat signály z totemu nebo stojanu o případné poruše, identifikovat ji a odeslat zprávu,“ popisuje ředitel Monti Systems.

Jejich zařízení je ideální pro bezobslužné stanice, kde nahrazuje informace od personálu. Běžný systém zobrazuje informace zjištěné z čidel vizuálně na displeji zařízení nebo na počítači obsluhy stanice. „My jsme šli ještě dál a přes duální připojení k internetu umíme zobrazovat tyto informace v našem centrálním softwaru, který je pod stálým dohledem dispečinku,“ dodává Josef Vlašín. Provozovatelé čerpacích stanic získají jednotné rozhraní, které vyřeší problémy napojení technologií různých generací a různých dodavatelů. Umožní vzdálené řízení a automatizovaný provoz včetně předpovědí poruch. Jinými slovy šetří čas a hlavně peníze.

Proč používat MONTI Controller?

Jedno zařízení umožňuje běžnou indikaci ale také monitoring a řízení veškerých systémů jako je elektronický zabezpečovací systém (EZS), kamerový systém, elektronický požární systém (EPS), hladinoměry, platební terminál, vysavač i výdejní automat v jednotné síti a navíc na dálku.

Chcete vědět ještě víc? Podívejte se na produktovou stránku M-Controller. Nebo rovnou napište na obchod@monti.cz a můžete i volat na telefon 602 719 237.